Welcome, visitor! [ Oturum aç

Kalp hastalarını korkutan 10 Vaziyet!

Cinsel Sağlık Temmuz 3, 2021

Kalp hastalarını korkutan 10 Vaziyet!

İlişkile alakalı hastalarımı en kaygı veren mevzulardan biri kalp sıhhati. 29 Eylül Dünya Kalp Günü nedeni ile Aile Sıhhati Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat ’a kalp hastalarını korkutan şehir efsanelerinin ne kadar hakikat ne kadar yanlış olduğunu sorduk.

Prof. Dr. Halim Hattat şöyle anlattı: “ Azıcık da şehir efsaneleri sebebiyle çoğu şahıs İlişki sırasında kalp krizi geçirmekten, İlişki ilaçları almaktan, kalp hastalığı sonrası İlişki yapmaktan korkuyor.  Hatta araştırmalar gösteriyor ki kalp hastalarının yarısı kalple alakalı işlem ve operasyonlardan sonra İlişki yapmayı vazgeçiyor. ” İşte kalp sıhhati hakkında tüm merak edilenler:
 
1. İlişki SIRASINDA KALP KRİZİ GEÇİRİLİR Mİ?
 
Cinsel ilişkide kalp krizi geçirme veya kalbe bağlı vefat tehlikeyi oldukça ender görülüyor.  Bu mevzuda net sayılar var. sağlıklı bir şahısta İlişki sonrasında kalp krizi görülme tehlikeyi takribî 1 milyonda 2.5.  Bu tehlike daha evvel kalp hastalığı geçiren şahıslarda yalnızca 1 milyonda 25 ’e kadar çıkıyor.  Ancak gördüğünüz gibi 18 yaşındaden de çok düşük bir tehlike mevzubahisi. Stressiz bir civarda, rahat bir hazırlık yarıyılı ardından sevinç aldığınız bir partnerle İlişki yapmak kalbi yormuyor. 
 
2. KALP AMELİYATI SONRASINDA İlişki HAYATI BİTER Mİ?
 
Genelde kalp krizi sonrası takribî 6-8 haftalık, stent operasyonları sonrası 3-4 haftalık, bypass sonrası 8-14 haftalık bir bekleme süresi öneriyoruz. Operasyon sonrası nekahet yarıyılının bitirilmesi ve yara yerlerinin iyileşmesi gerekiyor. Ancak bu müddetler hastaların genel sağlık gidişatına göre değişebiliyor. Bu sebeple doktorunuza müracaat etin.  Kalp hastalığı sonrasında İlişki yapıp yapmayacağınızın en hoş testi şu: Şayet göğsünüzde rahatsızlık, Ağrı, çarpıntı gibi bulgular olmadan 15-20 dakika yürüyebiliyorsanız İlişkie hazırsınız demektir. Ancak doktorunuza danışmayı unutmayın! Göğüs kemiklerini zorlamayan pozisyonları seçin. Hafif ihtarlarla başlayıp bütün cinsel birlikteliğe yavaş yavaş geçin. 
 
3. SERTLEŞME İLAÇLARI KALP KRİZİ YARATIR MI?
 
PD5 inhibitörleri başka bir deyişle sertleşme ilaçları kalp krizi yaratmaz.  Ancak bu ilaçların tansiyon düşürücü tesiri olduğu için nitrat cinsi kalp damarlarını genişleten ilaçlarla alınmamaları gerekir.  Şayet nitrat cinsi ilaçlar alıyorsanız, sertleşmeyi sağlamada enjeksiyonlar, hormon rehabilitasyonları, penis ütüsü, penis takmaları gibi öteki rehabilitasyonlardan faydalanabilirsiniz. Nitrat cinsi ilaçlar almıyorsanız sertleşme ilaçlarını kullanabilirsiniz. 
 
4. İlişki HEYECANI MI KALP Mİ NASIL AYIRT EDİLİR?
 
İlişki sırasında soluk alış verişlerde ve kalp atım süratinde hafif bir süratlenme olması, tansiyonun hafifçe yükselmesi, İlişki sonrası uykunun gelmesi herkesin yaşadığı bulgular. Ancak şayet İlişki sırasında veya sonrasında göğüs ağrısı, baygınlık hissi, baş dönmesi oluştuysa, 15 dakikadan uzun süren kalp çarpıntınız varsa, İlişki sonrasında beklenmedik bir uykusuzluk, rahatsızlık, huzurluk hissinize kapıldıysanız veya bitkinliğiniz ertesi güne kadar devam ettiyse kesinlikle doktorunuza müracaat etin. 
 
5. İlişki EVVELİ KALP İLAÇLARINI KULLANMAK LÜZUMLU Mİ?
 
İlişki evvelinde kalp hastaları ihtiyat ve rahat etmek emeliyle nitrat cinsi ilaçlarını kullanabiliyor. Böylece kalp ağrısı ve tıkanıklık hissi olmadan daha rahat performans gösterebiliyorlar. Ancak bazı hastalarda bu bağımlılık ebadına erişiyor.  Bu hastalar nitrat ilacı olmadan cinselliğe başlayamıyor, devam ettiremiyorlar. Şayet ilaç kullanımınız bu derece psikolojik bir bağımlılık ebadına eriştiyse, bunu aşmak ve İlişki sırasında oluşan evhamları gevşetmek için doktorunuza müracaat etin.  Bir Hayli medikal veya psikolojik rehabilitasyon  ile stressiz bir İlişki yaşamına kavuşabilirsiniz. Ayrıca tekerrür anımsatalım: Nitrat ilaçlarını sertleşme ilaçlarıyla beraber alamazsınız! 
 
6. KALP HASTALARI BİR DAHA SERTLEŞME ELDE EDEMEZ Mİ? 
 
Sertleşme meseleyi için en ehemmiyetli tehlike etkeni damar problemleridir.  Şayet kalp damarlarınız yüksek şeker-kolesterol-tansiyon, sigara, obezite ya da hareketsizlik sebebiyle hasar görmüşse muhtemelen penis damarlarınız da zararlıdır. Hatta sertleşme meseleyi kalp şikayetlerinden evvel başlayabilir.  Sertleşme meseleyi olan erkekler 3 sene içinde kalp hastalığı ile karşılaşabilir.  Bu sebeple şayet kalbinizde kasvet varsa, penisi de hakimiyet ettirin. Ancak kalp hastası olup sertleşme meseleyi yaşıyorsanız günümüzde kalbinizi yormayacak pek çok çağdaş performans rehabilitasyonu var.  Bu rehabilitasyonlarla sertleşmeyi basitçe elde edip sürdürebilirsiniz.  
 
7. KALBİNİZİ İlişkiE NASIL HAZIRLAYABİLİRSİNİZ?
 
İlişkiten evvel fazla yemek yemeyin ve İçki almayın.  Yemek veya içki tüketiminden sonra  vasati 3 saat bekleyin. Odanızı uygun sıcaklığa getirin. Dinlenmiş ve sakin olduğunuz bir zamanı seçin. Bu Sabah saatleri de olabilir. Doktorunuzun önereceği biçimde kumpaslı egzersizlerle kondisyonunuzu çoğaldırın.  İlişki sırasında fazla heyecanlanıp kaygılanırsanız azıcık ara verip, soluk alış verişlerinizi sakinleştirin.  
 
8. FARKLI İlişki POZİSYONLARI KALBİ GÜÇLER MI?
 
Reelinde çoğu İlişki pozisyonu bedene getirdiği yük ve efor açısından eştir.  Ancak bazı çalışmalarda erkeğin yönlendirdiği ve daha çok efor gösterdiği pozisyonlarda beden yükünün bir ölçü daha çoğaldığı gösterildi.  Bu sebeple eşinizle rahat ettiğiniz bir pozisyon seçin.  İlk zamanlar pozisyonlarda eşinizin daha etkin olmasında bir mahzur yok.  Hatta bu vaziyet çift olarak güzelinize dahi gidebilir. Ancak zamanla kalbiniz ve kondisyon sevi18 yaşındaz iyileştikçe daha önceki pozisyonlara geri dönebilirsiniz.  
 
9. İlişki TUTKUSU GERİ GELECEK Mİ YOKSA ARTIK HERŞEY BİTTİ Mİ?
 
İlişki tutkusu ve libido için erkeklerdeki en ehemmiyetli etmen testosteron hormonu seviyeleri. Kalp için kullanılan pek çok ilaç bedendeki testosteron seviyelerini düşürüp gönülsüzlük yaratabiliyor. Ayrıca orta yaşlardan sonra yaşa bağlı testosteron düşüklüğü de yaşayabilirsiniz. Testosteron noksanlığı yanında kalp krizi yaşama veya vefat fobisi, cinsellikte zafersizlik endişesi, çekici sezmemek, özgüven noksanlığı gibi psikolojik etmenler de isteğinizi eksiltebilir.  Şayet yoğun bir gönülsüzlük yaşıyorsanız evvel medikal analizleri bitirin. Hormon noksanlığı varsa hormon rehabilitasyonlarından faydalanın.  Sonra psikolojik etkenleri inceleyin.  
 
10. İlişkiTEN UZAK DURMANIZ GEREKTİĞİNİ NASIL ÖĞRENECEKSİNİZ?
 
Kalp açısından takip edilen ve sağlık vaziyeti emin bir kararda devam eden hastalar için İlişki riskli değildir. Hatta İlişkiin kalbi iyileştirici tesiri de var. Ancak kumpassız kalp ağrısı veya ritim bozukluğu olan, fazla yüksek-düşük tansiyonu olan, bu problemleri ilaçlarla dahi hakimiyet edilemeyen, giderek makûslaşan kalp yetmezliği veya çok şiddetli kalp-damar meseleyi olan, efor testinde fazla zorlanan  şahıslarda İlişki yapmak -rastgele başka bir fizik etkinlik gibi- riskli olabilir.  Bu noktada sizi takip eden doktora danışmalısınız.  
 
KALBİNİ SEVEN İlişki YAPSIN 
 
İlişki kalbi tehdit etmez. Bütün aksine, İlişki kalbin 18 yaşında ilacı olarak görülüyor. İlişki hem fiziksel, hem de psikolojik olarak size hafifletir.  Hormonlarınızı kumpaslar, bedeni ihtiyarlatan özgür radikalleri bastırır. Bağışıklığı güçlendirir.  Böylece  tüm damar sistemini ve kalbinizi korur, iyileştirir.  
 
İlişki 2 KAT MERDİVEN ÇIKMAYA DENK 
 
Bir çok şahıs için cinsellik için gereken enerji bir eşya taşımak, orta şiddette 20 dakika yürüyüş yapmak, bahçe ve konut işleriyle uğraşmaktan fazla değil. Bir Hayli çift cinsellik için 5-15 dakika tüketiyor.  İlişki sırasındaki oksijen tüketimi 1 veya 2 kat merdiven çıkmaya ve kalp sürati de hafif-orta şiddette yapılan bir egzersize benziyor. Neticede cinsel ilişki kalp hastalarına çok fazla yük bindiren bir vaziyet değil.  Ancak kandırma gibi stres yaratan vaziyetlerde ve zorlayıcı İlişki etkinliklerinde kalbin üzerindeki yük azıcık daha fazla. 
 
İlişkiTE DAHA İYİ PERFORMANS İÇİN: 
 
• Kalp rahatsızlığı evveli ilk kere İlişki yapacaksanız doktorunuza müracaat etin.
• Performansla alakalı evhamlarınız varsa veya sertleşme kaybı yaşıyorsanız bir uzmandan gereken rehabilitasyonu alın. 
• Cep telefonu, e-posta, kapı zili gibi konsantrasyonunuzu eksiltecek etkenleri kaldırın.
• Fazla bitkin veya stresli olmadığınız bir zamanı seçin.
• Rahatsız edilmeyeceğiniz neşeli bir mekan hazırlayın.
• Eşinizle konuşarak birbirinizi gevşetin, moral verin.  
• İlişki evveli doktorunuzun önerdiği ilaçları zamanında alın.  
• İlişki sırasında veya sonrasında mümkün rahatsızlıkları giderecek ilaçlarınızı hazırlayın.
• Kendinize cinsel istek, uyarılma ve sertleşme için gereken zamanı tanıyın.
• Yeterli önsevişme yapın.
• Fazla performans yerine sevince odaklanın.
• Sınamalarla rahat ettiğiniz pozisyonları bulun.
• Cinsel mesele yaşarsanız hemen moralinizi bozmayın.  İlk seferlerde sertleşmeyi daha güç sağlama, sertliği kaybetme, erken boşalma gibi şikayetler oluşabilir. 
• Daha hazır sezdiğiniz bir zaman 18 yaşındaden deneyin.  Şayet mesele devam ederse bir uzmana müracaat etin.
Milliyet

671 toplam, 0 bugün

Cinsel eforu artıran pekmezin yararları

Cinsel Sağlık Temmuz 3, 2021

Cinsel eforu artıran pekmezin yararları

PEKMEZİ ŞİFA İÇİN NASIL YEMELİ? Öncelikle bu sualin cevabını vererek başlayalım. Büyük bir şifa kaynağı olan pekmezin tesirini daha iyi gösterebilmesi için şu biçimde harcanması nasihat edilmektedir: Sabahları aç karnına bir çay bardağı suyun içine suyun ılık olması pekmezi erimesi için iyi olacaktır, 5 çay kaşığı pekmez koyup, üzerine limon sıkın. Bunu karıştırdıktan sonra için. Pekmez bu biçimde içildiğinde anemi için birebirdir. Lezzet için değil de şifa için gıdaysanız pekmez cinslerinin tamamını bu biçimde harcayın

HANGİ PEKMEZ NEYE İYİ KAZANÇ?

Gelelim pekmezin verimlerine. Bilindiği yurdumuzda pek çok pekmez çeşidi vardır. Bunların en bşehrindik olanları dut, keçiboynuzu ve üzüm pekmezidir. Bir de çok az bilinen Andız pekmezi vardır ki bütün bir şifa ambarıdır. Peki, hangi pekmez hangi hastalığa iyi kazanç. Hepsinin ayrı bir özelliği var. Sizin için pekmezlerin en belirgin bereketlerini derledik. Evvel erkeklerin tasasının çaresi olan Keçiboynuzu pekmeziyle başlayalım.

KEÇİBOYNUZU:

CİNSEL EFORU ARTIRIR *Anemiye karşı en iyi pekmezdir. Fakat Harnup Pekmezinin tadı çok ağır olduğundan yemesi biraz sıkıntılıdır. * Cinsel eforu çoğaldırıcı pekmezdir. Ayrıca sperm rakamını artırıcı özelliği de netlik kazanmıştır. Çocuk meseleyi yaşayan bireyler tarafından harcanması önerilir. *Kolesterolü düşürücü ve tansiyonu dengeleyici tesiri vardır.

* Kalbi destekler.

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ: DİŞLER İÇİN FAYDASI

*Bedeni kuvvetlendirir. Sizi daha devingen bir hale getirir.

*Anemiye karşı ön gözeticidir.

*Dişlerinizde mesele varsa kesinlikle bunu deneyin. Dişleri ve diş etlerini besler tasanızın çaresi olur.

*Kemikleri kuvvetlendirici özelliği vardır çünkü kalsiyum ambarıdır.

 

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ: ZAYIFLATIR

*Keçiboynuzu pekmezinin az bilinen bir özelliği bağırsakları çalıştırdığı için çok iyi bir zayıflama taşıtı olmasıdır.

*Çocuklar ve hamile bayanlar için protein kıymetleri bakımından çok bereketli olduğu için bu grubun özellikle harcaması verimlidir.

*Potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, bakır, çinko minerallerini kapsar

*Akciğer rahatsızlıklarına karşı da keçiboynuzu pekmezi önerilmektedir.

 

DUT PEKMEZİNİN MÜKEMMEL YARARLARI

Dut Pekmezi ülkemizde en çok yapılan ve hemen her konuta giren pekmez cinslerinden bkocamandır. Dut arınıcı özelliği sebebiyle özel şifalar btemizletir. Haliyle pekmezi de mucizelerin ambarıdır.

Peki, nelere iyi geliyor. İşte listemiz;

*Anemi tasayı olanlar kesinlikle harcamalı. Çünkü dut pekmezi öbür muadilleri gibi bir numaralı kan yapıcıdır.

*Mide hastalıklarında özellikle de ülser hastalığına karşı dut pekmezi çok iyi geldiği uzmanlar tarafından ifade edilmektedir.

DUT PEKMEZİ: ENERJİ AMBARI

*Astım ve bronşit hastalıklarında hafifletici tesiri vardır.

*Soğuğa ve soğuk algınlığına karşı dut pekmezi, beden mukavemetinizi ve beden ısınızı çoğaldırıcı özelliğe sahiptir.

*Sporcular için enerji kaynağıdır.

DUT PEKMEZİ: AĞIZ GARGARASI

*Bebeklerin büyümesinde ve büyümesine dayanakçıdır.

*Çocukların akıl gelişimine katkısı büyüktür.

*Dut pekmezi ile gargara yapılması vaziyetinde ağız ve boğaz hastalıklarına karşı tesirli olduğu söylenmektedir.

*Sıklıkla tesadüfülen bir çocuk hastalığı olan pamukçuk hastalığına karşı yaygın olarak 18 yaşındaden Dut Pekmezi kullanılmaktadır.

HURMA PEKMEZİ

Türkiye’de çok bilinmez ama hurma pekmezi de bütün bir şifa ambarıdır. Bakın nelere iyi kazanç;

*Hurma pekmezi, uzun müddet aç kalındığında, üzerinizde oluşacak olan halsizliğe karşı çok bereketlidir.

*Spor yapanlar içinse enerji meşrubatı misyonunu görür.

*Kalp ve damar hastalıkları tehlikesini eksiltici bir tesiri vardır.

HURMA PEKMEZİ: ÖKSÜRÜĞÜN DERMANI

*Zekanın ve beden gelişimine destekçi olur.

*Kuru öksürüğünüzü keser.

*Boğaz sızınızı giderir.

*Bronşit ve soğuk algınlığına karşı tesirlidir.

*En ehemmiyetlisi ise kansere karşı bitkisel bir çözümdür. Sizi kansere karşı ön gözetici olarak korur.

 

ÜZÜM PEKMEZİ

Üzüm Pekmezi, dut gibi en çok bilinen pekmez cinsidir. Üzüm pekmezinin yararları ise şu biçimdedir;

*Bedeninizdeki kan miktarını çoğaldırır.

* Natürel bir enerji ambarıdır.

*İştah açıcıdır.

 

ÜZÜM PEKMEZİ: DAMAR SERTLİĞİNİ ÖNLER

*Gebelik yarıyılında ve bebek gelişiminde çok tesirlidir. Uzmanlar bu yarıyıllarda kullanılması önermektedirler.

*Midenizi, bağırsaklarınızı ve böbreklerinizi kuvvetlendirir.

*Damar sertliğine karşı ön gözeticidir.

*Kan dolaşımınıza gevşetir. Stresinizi eksiltir.

 

ANDIZ PEKMEZİ

Cemiyette pek bilinmeyen bir pekmez çeşidi olan andız pekmezi, andız ağacı meyvesinden elde edilmektedir. Andız pekmezinin yararları şunlardır.

*Bronşit, sarılık, mide bulantısı, akciğer, karaciğere karşı bereketlidir.

*Bu pekmez bir numaralı öksürük kecisidir.

*Kaşıntı ve egzama gibi tasayı olanlar kesinlikle sınasın.

*Bütün pekmezlerde olduğu gibi kan yapıcıdır.

* Ayrıca hakikat bir enerji kaynağıdır.

Kaynak : Rota Haber

http://www.aksuvital-pazar.com/pekmezler

602 toplam, 1 bugün

Gülmek Nitelikli Cinselliği Çoğaldırıyor

Cinsel Sağlık Temmuz 2, 2021

Gülmek Nitelikli Cinselliği Çoğaldırıyor

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırmaya göre gülmenin stresi eksiltmede tesirli bir rehabilitasyon usulü olduğu ortaya çıktı. Araştırma, kahkahanın temennisinin dahi bedendeki kortizol, adrenalin ve dopamin hormonlarının seviyelerini tertip ettiğini gösterdi.

Bu ise hormonların kumpaslı çalışmasını sağlayıp cinsel ilişkideki niteliğin yükselmesini sağlıyor. Ayrıca bağışıklık sistemini gözetip kanseri önlemede de dayanakçı olur.

Cinsel performansı artıran tebessümmenin yararlan ise bununla hudutlu kalmıyor.

İşte gülmenin değişik verimleri…

        Cinsel hayatın daha iyi olmasını sağlar.
        Şeker hastalığına karşı korur.
        Stresi yok eder ve mutlu sezdirir.
        Bedendeki sızıların eksilmesini sağlar.
        Makûs mizaçlı urlarla gayret eder.

570 toplam, 0 bugün

Salatalık erkekler için

Cinsel Sağlık Temmuz 2, 2021

Salatalık erkekler için

Nat Hawes salatalık içerisindeki “citrulline” maddesinin sertleşme meselesinin çözümü olduğunun altını çizerek, erkeklerin bol bol salatalık harcamalarını nasihat ediyor.

 ‘Nature Cures’ Doğa İyileştirir kitabının yazarı Nat Hawes, kumpaslı olarak salatalık harcayan erkeklerin iktidarsızlık meseleyi yaşama tehlikesinin büyük miktarda eksildiğini belirtti

 

İngiltere’de geçtiğimiz yıl satışa sunulan ve ‘en çok satan kitaplar’ listesine giren ‘Nature Cures’ Doğa İyileştirir kitabının yazarı Nat Hawes, kumpaslı olarak salatalık harcayan erkeklerin iktidarsızlık meseleyi yaşama tehlikesinin büyük miktarda eksildiğini belirtti.

 

Salatalığın içerisinde bulunan ‘citrulline’ bileşiğinin kan dolaşımını geliştirerek kan damalarını hafiflettiğinin altını çizen ünlü beslenme uzmanı, “Salatalık ‘citrulline’ zengini bir besin.

Sertleşme meseleyi yaşayan erkeklerin bol bol salatalık harcamasını öneririm” ifadelerini kullandı.

 

SERTLEŞME MESELEYİ NEDİR?

 

Sertleşme meseleyi, cinsel ilişki için zorunlu sertleşmeyi başlatamama veya sürdürememe vaziyetinin aralıksız ya da yineleyen biçimde olmasıdır. 

 

Bu problem, yaşam stili ve kullanılan ilaçların tesiriyle oluşabileceği gibi penisin sertleşmesi için gereken kanı taşıyan damarlarda oluşan meseleler sonucunda da alana gelebilir.

 

Sertleşme meseleyi kimlerde görülür?

 

* 40 yaş üzeri erkekler

* Diyabet şeker hastaları

* Prostat kanseri operasyonu olan hastalar

* Kalp ve Damar Hastaları

* Kolestrol ve yüksek tansiyon hastaları

* Birtakım ilaçların yan tesirlerine bağlı

* Fazla kilosu olanlar

* İçki ve sigara harcayanlar

* Psikolojik meseleyi olanlar

 

“SERTLEŞME MESELEYİ YALNIZCA CİNSEL BİR MESELE DEĞİL!”

 

Yapılan çalışmalarda özellikle 55 yaşından ufak erkeklerde ortaya çıkan sertleşme meselesinin, kalp hastalıklarını 5 kat çoğaldırdığı ortaya konmuştur. 

 

Erkeklerde sertleşme meseleyi yalnızca cinsel bir problem olmakla kalmayıp aynı zamanda bedenin risk habercisidir. Kalp damar hastalıkları ortaya çıkmadan evvel pek çok hastada sertleşme problemi başlayabilmektedir.

 

597 toplam, 1 bugün

Erkeklerde kısırlık neden görülür?

Cinsel Sağlık Haziran 28, 2021

Erkeklerde kısırlık neden görülür?

Op. Dr. Ümit Zeteroğlu erkek kısırlığında genellikle belirti olmadığını belirterek rehabilitasyonunun ise kadınlardakine oranla daha kolay ve başarılı olduğunu açıkladı.

Cemiyetteki çiftlerin yüzde 15’i çocuk sahibi olmakta zorlanıyor. Çocuk sahibi olamayan çiftlerin yüzde 40’ında mesele erkekten kaynaklanıyor. Erkek kısırlığının genellikle belirti vermediğini ve doktorlar tarafından yapılan spermiogram ile tanı konduğunu kaydolan Op. Dr. Ümit Zeteroğlu, “Erkeklerde kısırlık infertilite sebeplerinin başında sperm imalinin az, hareketsiz, yapısal bozukluğa sahip olması ya da sperm kanallarında tıkanıklık oluşması sebepleri yatar.

Bunun dışında yaralanmalar neticeyi oluşan zararlar, kronik hastalıklar, yaşam stili ve açıklanamayan sebeplerden dolayı oluşan problemler de kısırlığa yol açabilir. Erkek kısırlığında kesin tanı 2-7 günlük ilişki kısıtlamasından sonra yapılan sperm testi, ultrasonografi ve hekim tetkikiyle konulabiliyor” dedi.

Erkek kısırlığı rehabilitasyonunun kadın kısırlığına göre daha kolay ve başarı kaderinin daha yüksek olduğunu ifade eden Op. Dr. Ümit Zeteroğlu, son senelerde büyüyen teknoloji ile birlikte sıfır spermle bile baba olabilme kaderinin doğduğunu belirtti.

Op. Dr. Zeteroğlu, “Hormonların eksilmesine bağlı bir gidişatta hormon verilerek hiç operasyona gerek kalmadan sperm elde edilebiliyor. Sperm rakamı hafif ve orta derecede eksilmiş ise aşılama yapılıyor. Aşılamanın tek uygulama neticesindeki başarısı yüzde 10 ila 15 arasında değişiyor. Spermin çok az olduğu vaziyetlerde ise mikroenjeksiyon usulünü seçim ediyoruz” biçiminde konuştu.

Op. Dr. Ümit Zeteroğlu erkek infertilitesinin başlıca sebeplerini ve rehabilitasyon usullerini ise şu biçimde sıraladı: 

Varikosel: Erkek kısırlığının en sık görülen sebeplerinden bkocaman da yumurtalık damarlarında varisleşme başka bir deyişle; varikoseldir. Varikosel meseleyi, cerrahi usullerle rehabilitasyon edilebiliyor. Ancak bu işlem, sperm niteliğini biraz çoğaldırsa bile çiftlerin kendiliğinden çocuk sahibi olmasına genellikle yetmiyor ve tüp bebek rehabilitasyonu gerekiyor.

Enfeksiyon: Enfeksiyon hastalıkları sperm rakamını ve hareketini etkileyerek kısırlığa neden olabilir.

Geri boşalma: Cinsel ilişki sırasında meninin penis harici idrar kesesine boşaltılması durumudur.

İnmemiş testis: Bebeklik yarıyılından itibaren testislerden bkocamanın veya ikisinin keseye inmemesidir.

Cinsel ilişkide problem: Sertleşmenin oluşmaması ya da yaradılışının yeterli müddet muhafaza edilememesi, erken boşalma, cinsel ilişki sırasında ağrı ve psikolojik sebeplere bağlı meseleler, erkek kısırlığı sebeplerinden bir kaçıdır.

Orgazm işlevlerinde bozukluk: Bazı hastalık cinslerinde sperm imali oluşmasına karşın boşalma hakikatleşmez.

571 toplam, 1 bugün

Kalp için cinsel hayat ehemmiyetli

Cinsel Sağlık Haziran 16, 2021

Kalp için cinsel hayat ehemmiyetli

Johannes Hinrich von Borstel ’in, çok ses getiren 18 yaşında kitabı “En ehemmiyetli uzvumuzun belirsiz öyküsü” isimli kitap kalp sıhhatini mercek altına alarak kumpaslı cinsel yaşamın, sarımsağın ve sıhhatli uykunun kalbe verimlerine değiniyor.

Almanya ’daki Marburg Philipps Üniversitesi ’nde çalışmalarına devam eden kardiyolog Johannes Hinrich von Borstel ’in, çok ses getiren 18 yaşında kitabı ‘En ehemmiyetli uzvumuzun belirsiz öyküsü ’ geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü.

Vatan’ın haberine göre; Borstel ’in kaleme aldığı ve Spiegel mecmuasının en çok satan kitaplar listesine giren kitap, kalp sıhhatinin korunması için dikkat edilmesi gerekenleri mercek altına alıyor.

25 yaştan itibaren kalp damarlarında yağ birikmeye başladığının altını çizen ünlü kardiyolog, kumpaslı cinsel ilişkiye girmenin ve sarımsak harcamanın kalp hastalıklarına tutulma tehlikesini büyük miktarda eksilttiğini ifade ediyor.

Cinsel ilişki sırasında orgazm olmanın kalp sıhhatini daha da geliştirdiğini belirten Borstel, “50 yaşının üzerinde kumpaslı bir İlişki hayatı olan bayanların kalp hastalığı risklerine azaldığına tespit ettik” diye konuştu.

VEFAT SEBEPLERİ ARASINDA İLK SIRADA… 

Dünya Kalp Günü dolayısıyla açıklama yapan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Muzaffer Yılmaz, kalp hastalıklarının dünyada vefat sebepleri arasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

 

Bundan dolayı kalp sıhhatine daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Muzaffer Yılmaz, hastalandıktan sonra rehabilitasyon aramaktan ziyade, hasta olmadan evvel gözetici tedbirlere ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Dr. Muzaffer Yılmaz, “Değiştiremeyeceğimiz tehlike etmenleri olabilir ama önlenebilir ihtiyatlar bireyin elinde.

Tehlike etkenlerini ortadan kaldırmak, kumpaslı yaşam, spor yapmak lüzumlu. Misalin şeker hastaları şeker rehabilitasyonlarına dikkat edecek, tansiyon hastaları ilaçlarını düzgün alacak, olası olduğu kadar egzersiz yapacaklar, kilolarına dikkat edecekler ki, kalp hastalıklarından kendilerini gözetebilsinler. Onun için hastalanmadan sıhhatimizin bedelini öğrenmemiz gerekir. Bir tane kalbimiz var, onu da dikkatli ve itinayla gözetmemiz gerekli.” diye konuştu.

GECE YEMEĞİ KALP YÜKÜNÜ ARTIRIYOR

Gece yemek yemenin kalp hastalığı tehlikesini artırdığına da dikkat toplayan Dr. Muzaffer Yılmaz, “Gece yemek yemek kalp yükünü artırıyor. Uyku kumpasını bozuyor, uyku kumpasının bozulması kalpte çarpıntılar ve ritm bozukluklarına neden oluyor, bunun için gece yemek yemenin hiçbir yararı yok” dedi.

VİTRİN DOLAŞIR GİBİ YÜRÜMEK DAHİ FAYDALI

Dr. Muzaffer Yılmaz, emniyet birimlerinin, hekimlerin ve memurların daha fazla kalp hastalığı tehlikeyi taşıdığını da söyledi.

Emniyet eforları ve hekimlere stresten uzak durmaları, memurlara da sedanter başka bir deyişle hareketsiz yaşamdan uzaklaşmaları teklifinde bulunan Dr. Muzaffer Yılmaz, “Yürüyüş ve spor kalp sıhhati açısından ehemmiyetli.

Günde en az yarım saat olmak üzere, haftada üç dört gün kalp sağılığını gözetmek açısından gözetici bir ihtiyat. Bu zaman, bireyin kapasitesine göre 5’er 10’ar dakika artırılabilir.

625 toplam, 0 bugün

Mutluluğun Gizemi Sağlıklı Cinsel Hayatta

Cinsel Sağlık Haziran 15, 2021

Mutluluğun Gizemi Sağlıklı Cinsel Hayatta

Cinsel Terapist Şeniz Doğan, sağlıklı bir birlikteliğin en büyük göstergesinin doyumlu, etkin bir cinsel hayat olduğunu söyledi

Cinsel hayatın yalnızca psikolojik ve duygusal sağlık için değil ayrıca fiziksel sağlık için de çok elzem olduğunu anlatan Doğan, şöyle konuştu: ‘Cinsel istikametten etkin çiftler hem bedenen hem ruhen hem duygusal hem de zekâsal olarak daha balanslıdır. Zira cinsel etkinlik beynimizin aynı anda endorfin, adrenalin, seratonin ve dopamin salgılamasını sağlar ve böylece vücudumuzun üzerindeki tüm gerginlik ve stres ortadan kalkar.

18 yaşındaden aynı hormonlar bağışıklık sistemimizi güçlendirdiği için tek eşli etkin cinsel hayatı olan insanların daha az hastalığa tutulduğu, hastalığa tutulma mevzubahisi olursa daha acele iyileştikleri ispatlanmıştır.’

Şeniz Doğan, kumpaslı ve etkin bir cinsel hayatın, beyindeki neron baglantılarını artırdığı, cinsel olarak etkin insanların daha zeki, daha pratik olduğu ve unutma bunama gibi bulguları daha az gösterdikleri, hayatı daha anlamlı buldukları, daha huzurlu, geçimli olduklarının tespit edildiğini dile getirdi. Cinselliğin insanın tabiatında var olan saldırgan güdünün regüle edilmesi ve saldırgan güdünün sevgi, hafiflemesini sağladığını anlatan Şeniz Doğan, şunları kaydoldu: “Özellikle bu bilgi, cinsel alanla alakalı yasak üreten ülkelerde neden şiddet meyillerinin fazla olduğunu açıklıyor olabilir.

Ayrıca, ne rastladır ki 18 yaşındaden aynı ülkelerde bayanlara karşı baskı, hiddet ve şiddet aynı oranda fazla ve kadının sosyal hayat içerisinde olması o derece yasaktır. Cinsel güdü bizim oluşumumuzun en karşı mevzulamaz yasaklanamaz ve güçlü güdüsüdür. Sosyalleşme ile asıl benliğinden uzaklaşan ve dış dünya ile geçim nedeni ile asıl duygulanım tabiatını yitiren çağdaş insanın, kendi benliği ile yine temasa geçebileceği en otantik ve bozulmamış yoldur.

Zira zihni devre dışı vazgeçen tüm gereksinim ve güdülerimizin, duygulanımlarımızın beden taşıtı ile ifade edilerek sistemimizden çıkmasını sağlar. Başka Bir Deyişle çocuklar gibi en masum ve güdüsel olduğumuz elimizde kalan en son pratiktir.

Bu nedenle ilişkilerimizin masumiyetini ve samimiyetini, manipüle edilmemiş etkin bir cinsel hayat kadar hiçbir başka şey sağlayamaz. Şayet cinsel hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler varsa uzman desteği almanızda fayda var.’

584 toplam, 0 bugün

Konutluluk Evveli Cinsel Eğitim Lüzumlu Olmalı

Cinsel Sağlık Haziran 14, 2021

Konutluluk Evveli Cinsel Eğitim Lüzumlu Olmalı

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin CiSED organize ettiği “Zamanın Ruhu ve Eros” sempozyumu yapıldı.

Sempozyumda cinselliğin az konuşulması ve tabu olarak görülmesinin, bir hayli yanlış bilgiye ve inanışa zemin hazırladığını söyleyen CİSED Genel Sekreteri Kemal Özcan, “Evlendiklerinde karşılarına çıkan meselelerle nasıl baş edeceklerini öğrenemeyen fertler, çözüm bulamadıkları için konutluluklarını sonlandırmaya kadar giden neticeler yaşıyor.

Konutluluktan evvel cinsel eğitim lüzumlu olmalı, bireyler ne gibi meselelerle karşı karşıya olduklarını evvelden öğrenebilsin” ifadelerini kullandı.

748 toplam, 0 bugün


mozaka.com maltepe escort ataşehir escort kadıköy escort bostancı escort istanbulescorttu.com anadolu yakası escort şerifali escort atasehirescortlari.com ataşehir escort pendikescortkizlar.net pendik escort kurtköy escort kartal escort bostancı escort kadıköy escort ümraniye escort ataşehir escort escort bayan ankara escort maltepe escort pendik escort ümraniye escort izmit escort ümraniye escort escort bayan